W górę na małych obrotach

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 12-10-2005, 00:00

Na rynku terminowym nastroje nieco się poprawiły. Wczorajszą zwyżkę należy jednak traktować z ostrożnością, gdyż popyt na futures na WIG20 utrzymywał się nawet mimo wyraźnego spadku aktywności handlujących. Kontrakty naruszyły barierę podażową przy 2415 pkt, ale nie udało się jej zdecydowanie przełamać. Dzisiejsza sesja powinna pokazać prawdziwą kondycję rynku, gdyż w ostatnich tygodniach to właśnie środa przynosiła spadki.

Notowania najpopularniejszej serii kontraktów na WIG20 rozpoczęły się od sporej zwyżki o 11 pkt. Pierwsze transakcje zawierano po 2389 pkt. Od początku wśród handlujących grudniową serią przeważali kupujący. Dzięki temu futures pokonały psychologiczny poziom 2400 pkt. Południowa konsolidacja wypadła 9 pkt wyżej i poprzedziła kolejne podniesienie cen. W drugiej części sesji grudniowa seria futures na WIG20 wyznaczyła nowe dzienne szczyty na wysokości 2419 pkt, co oznaczało już naruszenie kolejnego oporu na 2415 pkt. Nie udało się utrzymać tych zdobyczy do końca handlu. Kontrakty kończyły handel na poziomie 2412 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy