W Halloween 2014 królują zombie i dynie

opublikowano: 31-10-2014, 18:04

W Halloween jak co roku królują nieumarli. czyli różnej maści wampiry, mumie i zombie, które w tym roku zdecydowanie wygrywają popularnością, wynika z danych firmy Panjiva dostarczającej informacje na temat globalnego handlu.

Wraz z premierą piątego już sezonu telewizyjnego serialu o zombie “The Walking Dead”, skoczyła również popularność produktów związanych z tymi istotami. Według danych o dostawach w okresie od czerwca do września wzrost wyniósł aż 125 proc., podczas gdy wampirzych produktów od kilku już lat spada.

Penjiva

Źródło: Penjiva

Okazuje się, że popularność nieumarłych jest cyklicznym zjawiskiem. Wampiry były bardzo popularne w końcówce lat 80. i na początku 90. Ostatnia fala ich popularności zbiegła się z serialem HBO „Czysta krew” oraz serią książek i filmów o nastoletnich wampirach „Zmierzch”. Początki popularności zombie sięgają roku 1968 i słynnej „Nocy żywych trupów”.

Rekordowy wzrost od Panjiva odnotowała w przypadku dostaw dyń, które w tym roku są najwyższe od 2008 r., gdy firma zaczęła je śledzić.

Źródło: Penjiva

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Polecane