W III kwartale kanadyjska gospodarka umocniła się

PM, Reuters
opublikowano: 30-11-2021, 16:47

W trzecim kwartale wzrósł kanadyjski produkt krajowy brutto. Największy wpływ na ten wynik miało ożywienie w sektorze produkcyjnym.

fot. Bayne Stanley / Zuma Press / Forum

Gospodarka Kanady w ujęciu rocznym wzrosła o 5,4 proc. w trzecim kwartale, wynika z danych opublikowanych przez Statistics Canada. Wstępne szacunki za październik pokazały wzrost na poziomie 0,8 proc., podczas gdy wrześniowy PKB zgodnie z oczekiwaniami analityków wzrósł o 0,1 proc.

Statscan skorygował w dół annualizowany PKB za II kw. do 3,2 proc. Mimo to, dzięki październikowemu wzrostowi, roczna aktywność gospodarcza jest obecnie zaledwie o 0,5 proc. poniżej poziomu sprzed pandemii.

– Październikowy wzrost był bardziej optymistyczny niż dane z całego trzeciego kwartału. Niewątpliwie wpływ na tak dobry wynik ma znacząca poprawa w sektorze produkcji – powiedział Nathan Janzen, starszy ekonomista w Royal Bank of Canada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane