Czytasz dzięki

W interesach trzeba być partnerem

AGO
opublikowano: 31-12-2013, 00:00

BARTŁOMIEJ ZAKRZEWSKI: TTi TC

3

Firmę TTiTC założyłem ze wspólnikiem. To był impuls. Już w liceum udzielałem się w przedsiębiorstwie rodzinnym zajmującym się handlem RTV-AGD, a po studiach pracowałem jako inżynier w branży telekomunikacyjnej. Firmą zarządzam po partnersku, bo każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii i przedstawiania swego punktu widzenia. To model wspomagający rozwój przedsiębiorstwa. Za największy sukces uważam współpracę z czeskim producentem 2N, który udzielił nam ogromnego kredytu zaufania podczas budowy firmy, dzięki czemu udało się nam spełnić pokładane w nas oczekiwania. Jeśli chodzi o porażkę, to myślę, że zakładając firmę mogliśmy ze wspólnikiem zgromadzić większy kapitał zakładowy. W pierwszych miesiącach działalności duże firmy traktowały nas jako zbyt małego partnera i musieliśmy się znacznie bardziej starać, by obdarzono nas zaufaniem. Nie potrafiłbym pracować bez mojego zespołu, który dobierałem starannie przez ostatnie dwa lata. Niezbędne są dla mnie także rozwiązania technologiczne ułatwiające pracę i zarządzanie. Mimo narzekań wielu osób uważam, że nie jest trudno prowadzić własne przedsiębiorstwo w Polsce. Obserwuję pozytywne zmiany. Staram się utrzymywać bardzo dobry kontakt ze wszystkimi urzędami, ponieważ wtedy oszczędza się czas, który można przeznaczyć na sprawy firmowe.

Jeśli chodzi o życie rodzinne i hobby to chyba tak naprawdę dopiero teraz nadchodzi na nie czas. Ostatnie dwa lata były naprawdę trudne. Prowadzenie firmy to etat całodobowy, ale z uśmiechem patrzę w przyszłość i myślę, że znajdzie się więcej czasu dla najbliższych. Moje plany i ambicje są zapewne takie same jak każdego przedsiębiorcy. To zwiększenie przychodów i realizacja planów sprzedażowych. Marzeniem jest natomiast współpraca z operatorami GSM oraz eksport na rynki wschodnie. Moim prywatnym planem jest nauka języków czeskiego i rosyjskiego.

TTiTC

Miejsce: Gdańsk

Działalność: Firma zajmuje się świadczeniem usług i dystrybucją urządzeń producenta 2N Telekomunikace A.S z Republiki Czeskiej. Poza sprzedażą oferuje serwis IT oraz projektowanie i wdrażanie systemów z branży telekomunikacyjnej, informatycznej i teleinformatycznej.

Zatrudnienie: bd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AGO

Polecane