W Kalifornii mogą znów wyłączyć prąd

opublikowano: 21-10-2019, 10:12

Dwa tygodnie po tym jak firmy energetyczne wstrzymały dostawy prądu do 2,3 mln mieszkańców Kalifornii, dwóch dużych producentów ostrzegło, że zmów mogą wyłączyć prąd z powodu wzrostu zagrożenia pożarowego.

Edison International z południa stanu, a także obsługujący jego centrum oraz północ PG&E Corp. ostrzegły, że rozważają wstrzymanie dostaw energii z powodu prognoz zapowiadających niekorzystne warunki pogodowe w środę i czwartek.

- Kombinacja niskiej wilgotności, mocnych porywów wiatru i suchej gleby powoduje, że znów dojdzie do większego zagrożenia pożarowego – tłumaczy Andrew Orrison, prognosta z U.S. Weather Prediction Center w Maryland.

Pożary i zagrożenie nimi są rosnącym problemem dla dostawców energii elektrycznej działających w Kalifornii. Największy gracz na stanowym rynku, PG&E, musiał ogłosić bankructwo po tym jak uznano iż to jego infrastruktura przyczyniła się do pożaru z listopada 2018 roku, w wyniku którego zginęło 86 osób i zniszczone zostało w całości jedno miasto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA