W KSC bez zmian

Marek Dereziński pozostaje w fotelu szefa cukrowej spółki. Związkowcy chwalą wybór.

Nowym — starym prezesem Krajowej Spółki Cukrowej został pełniący obowiązki od kwietnia Marek Dereziński, zastępując odwołanego Marcina Kulickiego. Rada nadzorcza cukrowego koncernu będzie musiała ogłosić konkurs na zwolniony przez Derezińskiego fotel członka zarządu.

— Cieszymy się, że w końcu udało się powołać prezesa [poprzedni konkurs nie został rozstrzygnięty — red.], bo od kilku miesięcy nie było osoby do zarządzania spółką i podejmowaniastrategicznych decyzji związanych m.in. z kampanią cukrową — twierdzi Stanisław Lubaś z NSZZ Solidarność KSC.

Marek Dereziński będzie musiał zmierzyć się z budzącą emocje prywatyzacją spółki, która doprowadziła do odwołania jego poprzednika i przerwania procesu sprzedaży KSC.

Związkowcy alarmowali wówczas, że duże zapisy na akcje, do których uprawnieni byli tylko pracownicy i plantatorzy, składało kilkadziesiąt osób działających w imieniu dużej firmy spożywczej.

Do pożyczania pieniędzy na zakup akcji przyznała się Grupa Maspex Wadowice. Resort skarbu pracuje nad nowym planem. Rozważał m.in. giełdę, ale na to nie zgodzili się pracownicy i plantatorzy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W KSC bez zmian