W listopadzie wyraźny wzrost obrotów na foreksie

opublikowano: 14-12-2020, 16:03

Średni dzienny obrót na globalnym rynku walutowym wzrósł w listopadzie o 11 proc. w ujęciu rocznym, co wiązane jest w wyborami prezydenckimi w USA oraz doniesieniami o szczepionkach na koronawirusa, informuje Reuters.

CLS, jedna z największych firm zajmujących się rozliczaniem transakcji walutowych, poinformowała, że średnie dzienne obroty na foreksie sięgnęły w listopadzie 1,78 bln USD. Wzrost aktywności nastąpił głównie na rynku transakcji spot. Obroty były tam o 23 proc. większe niż rok wcześniej. Obroty transakcji swap wzrosły o 5,7 proc.

CLS tłumaczy wzrost aktywności na rynku walutowym reakcją na przeprowadzone na początku listopada wybory prezydenckie w USA. Kolejnymi wydarzeniami, które ożywiły forex, było ogłoszenie przez Pfizera i Biontech skutecznej szczepionki na COVID-19. Niedługo po nich swoją pochwaliła się spółka Moderna. Inwestorzy reagowali na te doniesienia opuszczając waluty uważane za tzw. bezpieczne przystanie i wybierając bardziej ryzykowne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane