W MSP aukcja udziałów dwóch szczecińskich spółek

PAP
opublikowano: 12-01-2010, 12:12

2 marca odbędzie się aukcja 85 proc. udziałów Przedsiębiorstwa Budowy Tras Komunikacyjnych "Trakt" w Szczecinie oraz Przedsiębiorstwa Robót Instalacyjno-Montażowych w Szczecinie - poinformował we  wtorek resort skarbu. Zgłoszenia do udziału w aukcji inwestorzy mogą składać w  MSP do 24 lutego.

Wadium upoważniające do udziału w aukcji tych spółek wynosi odpowiednio: 428 tys. 400 zł oraz 742 tys. 560 zł, czyli 10 proc. ceny wywoławczej. Skarb Państwa posiada 100 proc. udziałów w tych firmach, z czego 15 proc. ma być nieodpłatnie przekazanych uprawnionym pracownikom.

Przedsiębiorstwo Budowy Tras Komunikacyjnych "Trakt" prowadzi inwestycje drogowe i mostowe; działa w zakresie architektury, inżynierii oraz specjalistycznego projektowania. Spółka zajmuje się również kupnem i sprzedażą nieruchomości na własny rachunek, a także ich wynajmem.

"Trakt" działa głównie w województwie zachodniopomorskim. Zajmuje się ponadto nadzorem inwestorskim, wykonuje ekspertyzy i oceny stanu technicznego obiektów budowlanych. Odbiorcami usług firmy są m.in. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad; firmy, które wygrały przetargi na duże budowy komunikacyjne oraz organizacje gospodarcze.

Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjno-Montażowych w Szczecinie specjalizuje się w wykonywaniu instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. Świadczy usługi na wykonywanie robót budowlano-montażowych. Działa na rynku lokalnym, przede wszystkim w Szczecinie oraz na terenie województwa zachodniopomorskiego. Jej głównymi odbiorcami są Urzędy Gmin i Miast województwa zachodniopomorskiego oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie.

Prywatyzację w drodze aukcji umożliwia nowelizacja ustawy o komercjalizacji i prywatyzacji z grudnia 2008 r., dzięki której inwestorzy mogą kupować całe spółki, a nie jak wcześniej do 10 proc. udziałów. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane