W Nowym Jorku ginie 90 tys. paczek dziennie

opublikowano: 03-12-2019, 22:00

Narzekacie na polskie usługi pocztowe? W USA prawdopodobieństwo, że paczka dotrze do adresata, można rozważać w kategoriach szczęścia i pecha, mniej więcej tak jak w pokerze.

Codziennie po drodze gubią się tam tysiące przesyłek — donosi portal New York Times. Tylko w Nowym Jorku przepada 90 tys. paczek dziennie, czyli o 20 proc. więcej niż cztery lata temu. Szacuje się, że 15 proc. paczek w miastach USA nie dociera do odbiorcy. Nie chodzi o pomyłki firm kurierskich i dostawczych, ale o… gangi paczkowe. Kradzieże przesyłek poza Nowym Jorkiem, gdzie nadaje się najwięcej paczek, są powszechne m.in. w Denver i Waszyngtonie, co doprowadza do frustracji branżę handlową. Na ogół złodzieje śledzą samochód, który je rozwozi, i zabierają paczkę tuż po zostawieniu jej przez kuriera przed czyimś domem, np. w skrzynce pocztowej.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy