W oczekiwaniu na komunikat Fed

  • Anna Wrzesińska
opublikowano: 19-03-2014, 10:56

Wydarzeniem dzisiejszego dnia jest decyzja Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych oraz konferencja prasowa Janet Yellen, na której zostaną zaprezentowane nowe projekcje ekonomiczne.

Konsensus rynkowy zakłada, że Fed podobnie jak w poprzednich miesiącach zdecyduje się zredukować program skupu aktywów o kolejne 10 mld USD. Generalnie od początku tego roku obserwujemy nieco słabsze dane publikowane z gospodarki amerykańskiej, co w głównej mierze było tłumaczone złymi warunkami pogodowymi. W ciągu ostatnich tygodni widać jednak zdecydowaną poprawę w fundamentach, co powinno wspierać spodziewaną przez rynek decyzję Fed. Jeśli rynkowe oczekiwania się potwierdzą, to waluta amerykańska  powinna się umocnić.
W międzyczasie poznaliśmy notatki z ostatniego posiedzenia Banku Anglii oraz dane z brytyjskiego rynku pracy. Jednomyślnie wszyscy członkowie MPC zagłosowali za pozostawieniem stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Stopa bezrobocia ukształtowała się na poziomie 7,2%, jednak członkowie MPC oczekują spadku tego wskaźnika do poziomu 7,0% w najbliższych miesiącach. W reakcji na dane i publikacje notatek funt zyskał na wartości.
Z rynku krajowego warto zwrócić uwagę na dynamikę produkcji przemysłowej w lutym, gdzie analitycy spodziewają się wzrostu o 5-6% w skali roku. Dziś w nocy z kolei napłyną dane z Nowej Zelandii odnośnie tempa wzrostu gospodarczego w czwartym kwartale 2013 r.  Jeśli dane rozczarują, to  może się przełożyć na silniejsze odreagowanie na NZD mając na uwadze rozpoczęty cykl zacieśniania polityki monetarnej przez RBNZ.


EURPLN

Sentyment do złotego poprawił się w dniu wczorajszym po konferencji Putina. Na wykresie dziennym pojawiła się duża świeca spadkowa, która zamknęła się już w zakresie chmury ichimoku na wykresie dziennym. W dniu dzisiejszym para testowała poziom 4,20.  Sytuacja techniczna na wykresie dziennym sprzyja obecnie dalszemu odreagowaniu ostatnich wzrostów na EURPLN, choć to w dużej sytuacji będzie zależało od poziomu apetytu na ryzyko i dzisiejszych danych odnośnie produkcji przemysłowej.


NZDUSD

NZDUSD znajduje się w silnym trendzie wzrostowym. Dolara nowozelandzkiego wspierają oczekiwania co do dalszego zwiększania kosztu pieniądza jeszcze w tym roku. Para podąża w kierunku oporu na poziomie 0,8665 wynikającego z projekcji 161,8% całości ostatnie fali korekcyjnej z okolic 0,8430. Silne wsparcie na wykresie dziennym wyznacza tenkan sen na poziomie 0,8530.


Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Wrzesińska, dm idmsa

Polecane