Czytasz dzięki

W Oplu będzie skrócenie godzin pracy

opublikowano: 15-12-2017, 14:12
aktualizacja: 15-12-2017, 14:13

Opel poinformował, że władze spółki uzgodniły z przedstawicielami związków zawodowych skrócenie godzin pracy w celu obniżenia kosztów, donosi Reuters.

Opel, który jest częścią francuskiej PSA Group, poinformował, że skrócenie godzin pracy będzie obowiązywało od 1 stycznia i potrwa sześć miesięcy. Od 1 kwietnia tydzień pracy ma być skrócony do 35 godzin Take dla pracowników, którzy obecnie mają umowy dotyczące zwiększonej ilości godzin pracy.

Zakład produkcyjny Opla w Gliwicach
Zobacz więcej

Zakład produkcyjny Opla w Gliwicach fot. Maciej Jarzebinski / Forum

Opel nie ujawnił, ilu pracowników będzie miało skrócony czas pracy. Spółka zatrudnia ponad 37 tys. ludzi, z czego 19 tys. w Niemczech i 4,1 tys. w Polsce. W kwietniu polskie Ministerstwo Rozwoju informowało, że francuski właściciel Opla zadeklarował utrzymanie zatrudnienia do 2019 roku.

W październiku w wywiadzie prasowym prezes PSA Group Carlos Tavares sygnalizował cięcia kosztów w Oplu, które są podobno co najmniej 50 proc. wyższe niż we francuskich fabrykach koncernu.

Reuters przypomina, że PSA dał Oplowi czas do 2020 roku na osiągnięcie zysku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane