W Paryżu moda jest sztuką

  • Patrycja Pustkowiak
opublikowano: 19-11-2021, 13:30

Palais Garnier, witryny topowych światowych marek na Polach Elizejskich, dzielnica Marais i jej concept stores – Paulina Zawadzka, ekspertka w zakresie dystrybucji marek premium i współwłaścicielka Ammalfi Fashion, poleca swoje ulubione miejsca w Paryżu.

Palais Garnier

Daniel CHETRONI

Palais Garnier, czyli dawny gmach Opery Paryskiej, jest uznawany za jeden z najpiękniejszych budynków w stolicy Francji. Zbudowany w latach 70. XIX w. stanowi przykład architektury neobarokowej. Zajmuje ponad 11 tys. m kw., a na widowni może zasiąść ponad 2 tys. gości. Muszę przyznać, że najbardziej urzeka mnie w tym miejscu nie architektura, lecz atmosfera. Uważam dawny gmach Opery Paryskiej za jedno z najbardziej klimatycznych miejsc, które najlepiej pokazuje charakter miasta i tworzy jego styl. Ten budynek jest dla mnie uosobieniem paryskiej duszy. Miejscem, które identyfikuje miasto.

Ekskluzywne witryny topowych marek wzdłuż Pól Elizejskich

Charles Platiau / Reuters / Forum

Jako ekspertka w zakresie dystrybucji modowych marek premium nie mogę pominąć Pól Elizejskich i przepięknych wystaw sklepowych, które możemy podziwiać, spacerując główną arterią miasta. Różnorodność stylów, kolorów i koncepcji przedstawianych przez najlepsze światowe marki luksusowe to dla mnie zawsze olbrzymia dawka inspiracji i motywacji. Spośród wszystkich niesamowitych witryn muszę wyróżnić sklep Louisa Vuittona, który znajduje się na skrzyżowaniu Pól Elizejskich i Avenue George V. Ten butik jest wyjątkowym miejscem na modowej mapie Paryża, ponieważ często właśnie on dyktuje trendy wielu innym sklepom nie tylko we Francji, lecz na całym świecie.

Ogrody Tuileries

materiały prasowe

To prawdziwe serce Paryża. Wcześniej ogrody były ulubionym miejscem wypoczynku francuskiej rodziny królewskiej, teraz są jedną z najpopularniejszych przestrzeni spacerowych zarówno mieszkańców, jak i turystów. Na szczęście ogromna liczba gości, którzy codziennie odwiedzają to miejsce, nie psuje jego atmosfery, powiedziałabym, że wręcz ją buduje. Niepowtarzalny klimat Ogrodów Tuileries sprawił, że stały się jedną z głównych paryskich inspiracji dla wielu artystów i pojawiły na obrazach m.in. Édouarda Maneta, Claude’a Moneta, Adolpha von Menzla, Camille’a Pissarra. Nie tylko malarze doceniali to miejsce – w ogrodach często są organizowane pokazy mody znanych światowych marek.

Showroomy marek The Kooples, Tara Jarmon, Gerard Darel

Showroom The Kooples
Showroom The Kooples
materiały prasowe

Z Paryżem jestem związana także zawodowo, dlatego chciałabym wspomnieć o zjawiskowych showroomach marek The Kooples, Tara Jarmon i Gerard Darel, z którymi mam przyjemność współpracować. Te marki i przestrzenie, w których można oglądać rzeczy z ich kolekcji, są doskonałym przykładem francuskiej mody.

Paulina Zawadzka w showroomie Tary Jarmon
Paulina Zawadzka w showroomie Tary Jarmon
materiały prasowe

Firmy mają świadomość, że biura i showroomy stanowią element ich wizerunku, a także tło dla prezentowanych kolekcji, dlatego zazwyczaj znajdują się w pięknych starych kamienicach z wysokim sufitami. To sprawia, że oglądanie nowych serii ubrań czy spotkania biznesowe stają się niesamowitym doświadczeniem. Poznanie tych miejsc i sposobu ich aranżowania wiele mi dało jako osobie wprowadzającej marki premium na europejskie rynki.

Dzielnica Le Marais

mauritius images GmbH / Alamy / Alamy / Forum

Dzielnica słynie z unikalnych, idealnie przemyślanych concept stores, które pozwalają spojrzeć na modę jak na sztukę i znaleźć inspiracje dla wielu działań. Uważam, że w tym miejscu tworzy się nie tylko ciekawe przestrzenie, lecz także trendy ogólnoświatowe, dlatego polecam Le Marais każdemu, kto chciałby zmienić perspektywę i znaleźć sposób na nietradycyjne postrzeganie piękna i mody. To miejsce sprawi wiele przyjemności każdemu estecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane