W piątek premier zaprosi Zytę Gilowską do rządu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 07-09-2006, 13:01

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak poinformował w czwartek PAP, że podczas planowanego na piątek spotkania premiera Jarosława Kaczyńskiego z Zytą Gilowską, szef rządu zaprosi ja do powrotu do rządu na funkcję ministra finansów i wicepremiera. Dziedziczak powiedział, że termin spotkania został ustalony podczas środowej rozmowy premiera z Gilowską.

Rzecznik rządu Jan Dziedziczak poinformował w czwartek PAP, że podczas planowanego na piątek spotkania premiera Jarosława Kaczyńskiego z Zytą Gilowską, szef rządu zaprosi ja do powrotu do rządu na funkcję ministra finansów i wicepremiera. Dziedziczak powiedział, że termin spotkania został ustalony podczas środowej rozmowy premiera z Gilowską.

Sąd Lustracyjny uznał w środę oświadczenie Gilowskiej, że nie była agentem SB za prawdziwe. Premier Jarosław Kaczyński powiedział tego dnia w Krynicy, że "jeśli tylko pani Zyta Gilowska zechce, to w ciągu najbliższych kilku dni powróci do rządu w randze wicepremiera i ministra finansów".

Gilowską - wicepremier i minister finansów - zdymisjonował premier Kazimierz Marcinkiewicz po tym, jak 23 czerwca Rzecznik Interesu Publicznego złożył do sądu wniosek o jej lustrację, podejrzewając ją o zatajenie związków ze służbami specjalnymi PRL.

Ona sama stwierdziła, że jej oświadczenie lustracyjne o braku związków ze służbami PRL jest prawdziwe. Uznała, że padła ofiarą "szantażu lustracyjnego" i złożyła zawiadomienie do prokuratury.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W piątek premier zaprosi Zytę Gilowską do rządu