W piątek ważne dane z USA

Radosław Wierzbicki NOBLE Markets
03-02-2012, 09:26

W piątek zostaną opublikowane ważne dane z amerykańskiego rynku pracy, które będą mogły mieć znaczący wpływ na notowania pary euro-dolar w nadchodzącym tygodniu. Dynamika aprecjacji złotego do głównych walut zwolniła pod koniec tygodnia.

Rynek eurodolara od ponad tygodnia porusza się w przedziale 1,3225 - 1,3082 USD. Przebicie poziomu 1,3225 USD otworzy drogę do poziomu 1,3436 USD, który wynika ze wsparcia Fibonnaciego. Jest szansa, że opór zostanie pokonany w piątek, o ile dane ze sprzedaży detalicznej w strefie euro oraz dane z amerykańskiego rynku pracy będą miały zbliżony lub wyższy od konsensusu ekonomistów poziom. Większy ruch na parze euro-dolar może mieć miejsce po godz. 14.30 czasu warszawskiego, kiedy nadejdą dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w Stanach Zjednoczonych za styczeń. Do tego czasu kurs powinien oscylować w przedziale 1,3151 - 1,3082 USD. Górne ograniczenie stanowi linia krótkoterminowego trendu rozpoczętego w środę. Gorsze od oczekiwań dane z amerykańskiego rynku pracy mogą skierować kurs do wsparcia na poziomie 1,3082 USD. Jeśli ten poziom zostałby przebity to w przyszłym tygodniu najbliższym wsparciem będzie poziom 1,3045 USD. O godz. 8.00 czasu warszawskiego inwestorzy płacili za euro ok. 1,3141 USD.

Dynamika aprecjacji złotego do dolara i euro zwolniła w bieżącym tygodniu. Kurs pary dolar-złoty po utworzeniu w środę minimum na poziomie 3,1662 PLN skierował sie na północ. W czwartek inwestorzy płacili za amerykańską walutę nawet 3,2096 PLN. Cześć inwestorów może właśnie rozpoczynać realizację zysków na złotym. Pierwszym poziomem oporu na rynku dolara do złotego jest kurs 3,2552 PLN. Z kolei najbliższe wsparcie jest wyznaczone przez środowe minimum (3,1662 PLN). O godz. 8.00 inwestorzy płacili za dolara ok. 3,1913 PLN oraz za euro ok. 4,1892 PLN. Najbliższy opór na rynku euro do złotego znajduje się na poziomie 4,2696 PLN. Poziom najbliższego wsparcia to kurs 4,1802 PLN (minimum z czwartku).

W piątek zostaną opublikowane najważniejsze dane w bieżącym tygodniu. O godz. 11.00 czasu warszawskiego poznamy dynamikę sprzedaży detalicznej za grudzień w strefie euro. Dalej w ciągu dnia poznamy dane makroekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych. O godz. 14.30 odbędzie się publikacja wielkości zmiany zatrudnienia w sektorze pozarolniczym za styczeń. Ekonomiści szacują odczyt na poziomie 155 tys. Półtorej godziny później inwestorzy poznają wartość indeksu ISM dla usług za analogiczny okres. Konsensus analityków wynosi 53 punkty. Odczyty indeksów PMI dla usług zostaną dzisiaj opublikowane w niektórych państwach z grupy PIIGGS: Irlandii, Hiszpanii oraz Włoszech.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Wierzbicki NOBLE Markets

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W piątek ważne dane z USA