W PKM Duda wybuchła afera rzepakowa

Wiktor Szczepaniak
opublikowano: 30-12-2010, 07:03

Firma PRZ Mieszko z Nysy zarzuca spółce Duda Skup kradzież ponad 2 tys. ton rzepaku.

W ramach Akcji Inwestor, prowadzonej przez "PB", trzy dni temu dotarł do naszej redakcji e-mail sugerujący, że spółka Duda Skup z grupy kapitałowej PKM Duda jest zamieszana w kradzież 2195 ton rzepaku o wartości ponad 4 mln zł. Okazuje się, że coś jest na rzeczy.

— Spółka z grupy PKM Duda przywłaszczyła sobie ponad 2 tys. z 3 tys. ton rzepaku, który przechowywaliśmy w jej elewatorze w Chruścinie Nyskiej (...) W związku z tym 25 października złożyliśmy zawiadomienie do prokuratury w Nysie — informuje Józef Możdżyński, wiceprezes spółki PRZ Mieszko z Nysy.

— Sprawa współpracy Duda Skup z PRZ Mieszko jest przedmiotem analizy obecnego zarządu Duda Skup. Przeprowadzona w spółce kontrola wewnętrzna ujawniła okoliczności stanowiące podstawę odwołania dotychczasowego zarządu oraz powołania nowego. Spółka skierowała też do Prokuratury Okręgowej w Opolu zawiadomienie o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez dotychczasowy zarząd, bowiem mógł on też działać na szkodę samej spółki — informuje Ryszard Kozłowski, prezes spółki Duda Skup.

Więcej w czwartkowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wiktor Szczepaniak

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane