W Polsce to dopiero początek

Wojciech Szapiel
opublikowano: 11-12-2009, 00:00

Polski Fundusz Inwestycji jest niezależną firmą inwestycyjną, specjalizującą się w inwestycjach w projekty we wczesnych fazach rozwoju (seed, start-up, wzrost) wykorzystujące innowacyjne technologie oraz rozwiązania organizacyjne w sektorach Life–science (biologia, biotechnologia, ochrona zdrowia, chemia).

Dzięki specjalizacji w wybranych branżach

jesteśmy w stanie dostarczyć podmiotom, w które inwestujemy bezpośredniego wsparcia w formułowaniu i wdrażaniu ich startegii rozowju.

Przekazywanie środków finansowych odbywa się w transzach uzależnionych od realizacji celów ustalonych z przedsiębiorcami. Jednocześnie oczekujemy wysokich stóp zwrotu z inwestycji, adekwatnych do ponoszonego ryzyka. Tego typu działania w Polsce dopiero zaczynają się rozwijać. Funduszy, które inwestują na wczesnym etapie działania firm jest w Polsce kilka. Dla porównania — Izrael na siedmiomilionową populację ma takich funduszy ponad 1000. Ale nasz system finansowania innowacji buduje się dopiero od kilku lat.

Do tej pory zainwestowaliśmy w siedem przedsięwzięć. W ciągu najbliższych czterech lat planujemy kolejne 20 inwestycji. Ale trafia do nas coraz więcej dobrych projektów przygotowanych przez ludzi z pasją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Szapiel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu