W poniedziałek kurs złotego spadał

ISB
19-11-2007, 16:57

W poniedziałek kurs złotego spadał w stosunku do  głównych walut. Powodem są pogarszające się nastroje i rosnąca awersja do ryzyka na światowych rynkach.

"Z najnowszych wypowiedzi polityków wynika, że przystąpienie do strefy euro jest celem nowego rządu, ale nie jego priorytetem. W związku, z czym na rynku skończyła się ‘gra na konwergencję', którą mogliśmy obserwować w poprzednim tygodniu" - powiedział analityk Banku BPH, Marcin Mrowiec.

Zdaniem Mrowca, spadek wartości złotego wynika też z pogorszenia nastrojów na świecie.

"Sentyment się pogarsza, w związku z tym spada apetyt na ryzyko ze strony inwestorów" - ocenia Mrowiec. Jego zdaniem spadek tendencji do ryzyka odbija się negatywnie również na walutach innych rynków wschodzących.

W tym tygodniu sytuacja na światowych, a zwłaszcza amerykańskich giełdach nadal będzie kluczowa dla notowań na rynkach walutowych.

"Ewentualne spadki w USA, przełożą się też na straty warszawskich indeksów i osłabienie złotówki" - powiedział Mrowiec.

W poniedziałek ok. 16:45 rynek wyceniał jedno euro na 3,6840 zł, a dolara na 2,5139 zł. Kurs euro/dolar wynosił 1,4657.

W poniedziałek ok. 9:10 za jedno euro inwestorzy płacili 3,6685 zł, a za jednego dolara 2,5065 zł. Euro/dolar był kwotowany na 1,4622.

W piątek ok. 17:00 za jedno euro inwestorzy płacili 3,6795 zł, a za jednego dolara 2,5149 zł. Euro/dolar był kwotowany na 1,4632. (ISB)

mtd/amo

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W poniedziałek kurs złotego spadał