W Poznaniu ruszyła nowa Ławica

Marek Loos
08-11-2001, 00:00

4 listopada został oddany do użytku nowy terminal pasażerski na terenie Portu Lotniczego Poznań—Ławica. Całkowity koszt przedsięwzięcia zamknął się kwotą 67 mln zł. Inwestorem była spółka PLP Ławica, a generalnym wykonawcą — Budimex Poznań. W uroczystości przekazania obiektu inwestorowi uczestniczył prezydent RP Aleksander Kwaśniewski.

— Nowy port lotniczy w Poznaniu jest elementem tworzonego przez rząd programu porządkowania i unowocześniania obiektów, z którymi zagraniczni goście stykają się zaraz po przyjeździe do Polski — mówił podczas otwarcia terminalu Marek Pol, minister infrastruktury. Nie wyjaśnił jednak szczegółów programu.

Terminal pasażerski PLP Ławica jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Jako jeden z trzech na świecie, po Chicago i Amsterdamie, posiada system bezprzewodowego dostępu do Internetu dla pasażerów przebywających na terenie portu. Obiekt zalicza się do klasy A, czyli najwyższej, nadawanej budowlom pasażerskiego transportu lotniczego. Oprócz sali przylotów i odlotów znajdują się w nim restauracja, bary, oddziały banków, sklepy, kawiarenki internetowe, punkty wynajmu samochodów i taras widokowy. Dla oczekujących na odlot jest ekskluzywny salon business-class, a dla specjalnych gości — komfortowe sale dla VIP-ów.

— Aby Polska jak najszybciej wkroczyła do zjednoczonej Europy, potrzebujemy nowoczesnej i sprawnie działającej infrastruktury, której jednym z najważniejszych elementów jest komunikacja, również lotnicza — mówił podczas uroczystości otwarcia poznańskiego terminalu Aleksander Kwaśniewski.

Marek Loos, m.loos@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / W Poznaniu ruszyła nowa Ławica