W PŻM czekają na pokontrolne wyniki

Bogdan Tychowski
opublikowano: 08-03-2007, 00:00

Resort skarbu nie kwapi się z ujawnieniem wyników przeprowadzonej na początku roku, wnikliwej, jednej z wielu ostatnio, kontroli w PŻM.

Resort skarbu nie kwapi się z ujawnieniem wyników przeprowadzonej na początku roku, wnikliwej, jednej z wielu ostatnio, kontroli w PŻM.

Kontrola MSP miała pokazać, czy w firmie kierowanej przez Pawła Szynkaruka doszło do jakichkolwiek nieprawidłowości. Kontrolowano niemal wszystko i wszystkich, a najwnikliwiej dyrektora, począwszy od jego wyjazdów służbowych, po punktualność w przychodzeniu do pracy.

Kontrolerzy zakończyli pracę w styczniu, wyniki kontroli miały być znane do 15 lutego. Dziś mamy 8 marca... Kierownictwo resortu milczy, a rzecznik prasowy MSP, Paweł Kozyra szuka kolejnych uzasadnień niepublikowania raportu pokontrolnego. „Zgodnie z Pana prośbą o udostępnienie informacji dotyczącej kontroli w PŻM uprzejmie informuję, że 15 lutego br. minął termin upoważnienia do przeprowadzania czynności kontrolnych w PŻM. Obecnie przygotowywane jest sprawozdanie z kontroli i opis jej wyników. Można oczekiwać, że sprawozdanie z kontroli zostanie przedstawione być może do końca przyszłego tygodnia. Termin ten jednak może ulec zmianie”. Tak brzmi najczęstsza odpowiedź na powtarzane pięciokrotnie przez dziennikarza „PB” pytanie o termin publikacji wyników.

Wśród przedstawicieli branży panuje jednak opinia, że kolejne kontrole, których od początku ubiegłego roku w PŻM było już sześć, wcale nie mają na celu sprawdzenia prawidłowości funkcjonowania firmy, lecz są próbą szukania haków na jej obecnego szefa. Potwierdza to też wypowiedź pragnącego zachować anonimowość przedstawiciela Ministerstwa Skarbu Państwa, który w rozmowie z naszym dziennikarzem stwierdził: „Zdziwiłbym się, gdyby pan te wyniki otrzymał. To może potrwać, bo kontrolerzy nie bardzo wiedzą, o co się przyczepić, a jak pan wie, kontrola była naprawdę na zlecenie...”

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bogdan Tychowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu