W rankingu jakości koreańskie auta lepsze od Porsche

opublikowano: 21-06-2018, 08:35
aktualizacja: 21-06-2018, 08:36

Doroczny ranking jakości nowych aut, publikowany przez J.D. Power, pokazał dominację południowokoreańskich producentów, którym przypadły trzy pierwsze miejsca.

Na czele zestawienia znalazło się Genesis, producent aut luksusowych należący do Hyundai Motor. Jego wynik to 68 przy średniej liczbie problemów na 100 samochodów w tegorocznym rankingu wynoszącej 93. Z zestawienia wynika, że problemem jest głównie elektronika w autach.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Problemy mechaniczne nie są już tak dominujące jak kiedyś – powiedział Dave Sargent, wiceszef badań globalnych aut w J.D. Power. – Największym obszarem problemów w autach są systemy infotainment – dodał.

Wskazał, że koreańskie marki i Porsche znalazły się wysoko w zestawieniu, bo starają się stosować prostą elektronikę i systemy infotainment. Kia Motors, której 34 proc. należy do Hyundaia zanotowała 72 problemy na 100 aut. Hyundai, który awansował przez rok o sześć miejsc, osiągnął wynik 74. Porsche miało 79.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu