W skład komisji śledczej ws. Olewnika ma wejść 7 posłów

IAR
opublikowano: 22-01-2009, 11:30

W skład komisji do zbadania okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika wejdzie siedmiu posłów. Tak zakłada wstępny projekt uchwały, przygotowany przez sejmowych ekspertów na zlecenie marszałka Bronisława Komorowskiego. Według uchwały, w komisji znajdzie się trzech członków PO, dwóch z PiS i po jednym z Lewicy i PSL.

Marszałek Komorowski poinformował, że przekazał projekt szefom wszystkich klubów parlamentarnych z prośbą o opinię do godziny 14:00. Wtedy będzie wiadomo, czy jest możliwy projekt wspólny, czy też kluby złożą swoje propozycje. Zadania komisji zostały określone szerzej niż chciał tego klub Prawa i Sprawiedliwości. Poszerzono je o wątek samobójstw w celach więziennych.

Projekt uchwały autorstwa PiS zakłada 11 członków komisji. Szef klubu Przemysław Gosiewski przypomniał, że projekt jego partii od dwóch miesięcy leży w Sejmie. Jego zdaniem, można by go uzupełnić o kwestię samobójstw.

Marszałek Sejmu nie widzi uzasadnienia, by przewodniczącym komisji był polityk opozycji. Jego zdaniem, mogłoby do tego dojść tylko wtedy, gdyby większość klubów parlamentarnych miała poważne zastrzeżenia do działań rządu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Polecane