W sobotę Partia Demokratyczna wybierze nowe władze

Polska Agencja Prasowa SA
27-02-2006, 14:03

Nowe władze wybierze na sobotnim kongresie Partia Demokratyczna (PD) - demokraci.pl. Jak powiedziała wponiedziałek PAP Magda Dobrzańska z biura prasowego PD, nastąpią też "małe, drobne zmiany statutowe".

Nowe władze wybierze na sobotnim kongresie Partia Demokratyczna (PD) - demokraci.pl. Jak powiedziała wponiedziałek PAP Magda Dobrzańska z biura prasowego PD, nastąpią też "małe, drobne zmiany statutowe".

    Partia Demokratyczna - powstała w maju 2005 roku - w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych nie przekroczyła 5-proc. progu wyborczego i nie weszła do parlamentu. Henryka Bochniarz - kandydatka Demokratów na prezydenta, w wyborach w 2005 roku zdobyła 1,26 proc. głosów. Szefem PD jest Władysław Frasyniuk.

    "Będzie to kongres sprawozdawczo-wyborczy" - poinformowała PAP Dobrzańska - Zostanie przedstawione sprawozdanie z pierwszego roku działalności PD; wybierzemy też nowe władze - przewodniczącego i Radę Krajową" - dodała.

    Dobrzańska nie chciała powiedzieć, czy znani już są kandydaci na nowego szefa Demokratów. "Poinformuję o tym w środę, wtedy wszystko już będzie wiadomo. Na pewno jacyś (kandydaci) będą" - zapowiedziała.

    Pytana, czy w sobotę zostanie omówiona strategia PD w kontekście tegorocznych wyborów samorządowych, Dobrzańska odparła, że "celem kongresu nie jest rozmowa o wyborach samorządowych". Argumentowała, że to nowe władze Demokratów będą już odpowiedzialne za przygotowywanie ugrupowania do jesiennych wyborów.

    Dobrzańska zapewniła, że w programie PD nie nastąpią żadne zmiany. "To jest nasza podstawa i tutaj się nic nie zmieni" - podkreśliła.

    Przyznała, że PD "wyciągnęła wnioski" z wyników ubiegłorocznych wyborów. "W przemówieniu przewodniczącego Frasyniuka będzie podsumowanie tego, co było; znajdą się tam również wnioski" - podkreśliła Dobrzańska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / W sobotę Partia Demokratyczna wybierze nowe władze