W środę pierwsze notowanie AmRest na GPW

(Marek Druś)
opublikowano: 26-04-2005, 16:23

Pierwsze notowanie akcji AmRest odbędzie się 27 kwietnia, poinformował zarząd GPW w wydanym we wtorek komunikacie. Operator sieci restauracji Pizza Hut i KFC w Polsce i Czechach sprzedał w ofercie publicznej 7,8 mln akcji.

Pierwsze notowanie akcji AmRest odbędzie się 27 kwietnia, poinformował zarząd GPW w wydanym we wtorek komunikacie. Operator sieci restauracji Pizza Hut i KFC w Polsce i Czechach sprzedał w ofercie publicznej 7,8 mln akcji.

Zarząd GPW zdecydował o wprowadzeniu 27 kwietnia do obrotu 13,5 mln akcji AmRest o wartości nominalnej 0,01 EUR każda. Tego samego dnia odbędzie się ich pierwsze notowanie.

Pierwotnie AmRest planował sprzedaż 4,81 mln już istniejących akcji i 5 mln papierów z nowej emisji. Spółka zdecydowała jednak ograniczyć ilość pierwszych do 4,36 mln, a drugich do 3,5 mln. Przedział cenowy na akcje AmRest wynosił 21,0-28,0 zł, a cena emisyjna 24 zł. Zapisy w Transzy Detalicznej trwały od 11 do 20 kwietnia. W Transzy Instytucjonalnej w dniach 21-22 kwietnia.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane