W stolicy zaczęli obrady metrolodzy

Marek Knitter
25-06-2001, 00:00

W stolicy zaczęli obrady metrolodzy

Wczoraj rozpoczęła się w auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej w Warszawie Krajowa Wystawa Metrologii 2001, połączona z Krajowym Kongresem Metrologii. Wystawa i kongres włączone są w cykl obchodów 175-lecia studiów technicznych w Warszawie.

Celem wystawy jest prezentacja aparatury pomiarowej, oprogramowania i wydawnictw przeznaczonych do badań naukowych, zastosowań w przemyśle i gospodarce komunalnej, a także wykorzystywanych w dydaktyce.

Kongres jest cyklicznie organizowaną, największą krajową imprezą integrującą środowisko metrologów oraz specjalistów z wielu obszarów nauki, techniki i przemysłu, zajmujących się techniką pomiarową. Oficjalnym sponsorem imprezy została firma Tektronix, producent i dostawca aparatury kontrolno-pomiarowej i monitorującej dla globalnych sieci telekomunikacyjnych. Organizatorzy zaprosili specjalistów z różnych dziedzin metrologii, którzy zaprezentują ponad 200 referatów przeglądowych.

W tym roku kongres i wystawa odbywają się pod patronatem Komitetu Metrologii i Aparatury Pomiarowej PAN, Polskiego Stowarzyszenia Pomiarów, Automatyki i Robotyki Polspar oraz Głównego Urzędu Miar. Honorowy patronat nad kongresem objął rektor Politechniki Warszawskiej. Impreza potrwa do 27 czerwca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Knitter

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W stolicy zaczęli obrady metrolodzy