W tym roku Tesla może pokazać model Y

opublikowano: 03-01-2019, 12:04

Prezes Elon Musk zatwierdził prototyp tesli model Y i skierował go do produkcji, dowiedział się nieoficjalnie MarketWatch. Auto zostanie pokazane po raz pierwszy w tym roku.

Na razie wiadomo tylko, że model Y to crossover, sedan podobny do modelu 3, ale wyższy. Ma mieć drzwi otwierane do góry, jak w większym aucie model X, a także panoramiczne okna. Na jednym ładowaniu auto ma przejeżdżać 200-300 mil (322-483 km) i przyspieszać w 3,5-5,5 sekundy do 100 km/h.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Produkcja modelu Y ma ruszyć w 2020 roku. Wiadomo, że będzie budowane wraz z autem model w 3 w planowanej Gigafactory 3 w Szanghaju. Po raz pierwszy auto zostanie pokazane prawdopodobnie w tym roku w marcu. Cena jest nieznana, ale wnioskując z dotychczasowych wypowiedzi Elona Muska może być o 5 tys. USD droższe niż model 3. Oznaczałoby to, że podstawowa wersja będzie kosztować ok. 40 tys. USD.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu