W tym roku upadłości będzie mniej

W II kw. tego roku upadły 224 firmy — informuje KUKE na podstawie danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego. To o 1,8 proc. mniej niż w tym samym okresie rok temu.

W samym czerwcu tego roku upadło 76 firm, o 10,6 proc. mniej niż w czerwcu 2013 r. W ciągu 12 ostatnich miesięcy liczba upadłości sięgnęła już 836 firm. Największe natężenie upadłości dotyczy budowlanki, na drugim miejscu znalazła się branża hotelowo-restauracyjna, a na trzecim kultura, rozrywka i rekreacja.

W ciągu roku natężenie upadłości najbardziej wzrosło w magazynowaniu i działalności pocztowej oraz wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną i gaz. Istotny spadek liczby upadłości odnotowały m.in. branża edukacyjna, górnictwo i wydobycie piasku, kultura, rozrywka i rekreacja. KUKE szacuje, że w całym bieżącym roku może upaść ok. 787 firm. To o 11,2 proc. mniej niż rok temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / W tym roku upadłości będzie mniej