W USA kursy rosną dzięki wynikom spółek

(Marek Druś)
opublikowano: 19-01-2006, 16:25

Indeksy amerykańskich giełd znów rosną. Inwestorzy uznali, że dalsza przecena nie ma uzasadnienia, zwłaszcza, że kilka liczących się spółek przedstawiło dobre wyniki kwartalne.

Indeksy amerykańskich giełd znów rosną. Inwestorzy uznali, że dalsza przecena nie ma uzasadnienia, zwłaszcza, że kilka liczących się spółek przedstawiło dobre wyniki kwartalne.

Dużym zastrzykiem optymizmu dla rynku okazały się wyniki kwartalne Merrill Lynch. Jedna z największych na świecie spółek inwestycyjnych poprawiła kwartalny zysk aż o 25 proc. Okazał się on także wyższy niż oczekiwano. Dodatkową zachętą było podwyższenie przez spółkę dywidendy.

Uznanie inwestorów zdobył Pfizer, który wprawdzie miał gorsze wyniki kwartalne od osiągniętych rok wcześniej, ale okazały się one lepsze niż oczekiwano.

Dzięki dobrym wynikom mocno idzie w górę kurs akcji AMD. Producent mikroprocesorów jest najmocniej drożejącym komponentem indeksu S&P500.

W przeciwnym obozie znalazł się Apple. Jego wyniki wyraźnie się wprawdzie poprawiły, rozczarowała natomiast przedstawiona przez producenta Mac-ów i iPod-ów prognoza.

Tanieją akcje Walt Disney. Według The Wall Street Journal, koncern medialny prowadzi poważne rozmowy w sprawie kupna Pixar Animation Studios, producenta takich hitów konowych, jak "Toy Story", czy "Gdzie jest Nemo?”. Akcje Disneya tanieją, a Pixar drożeją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane