W USA możliwe spadki na otwarciu, rynek czek na dane

ENERGOPOL-POŁUDNIE SPÓŁKA AKCYJNA
05-09-2002, 14:28

NOWY JORK (Reuters) - Czwartkowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie od spadków, ponieważ Wall Street obawia się, że kolejne dane makroekonomiczne potwierdzą spowolnienie tempa rozwoju amerykańskiej gospodarki.

"Dane które nadeszły ostatnio nie były tak dobre jak oczekiwał rynek" - powiedział Rick Meckler z firmy inwestycyjnej LibertyView, która zarządza aktywami w wysokości miliarda dolarów.

"Dane, których spodziewamy się dzisiaj należą do tego rodzaju, których każdy może się domyśleć na podstawie codziennych doświadczeń. W ostatnim okresie wiele firm ogłosiło zwolnienia" - dodał.

W czwartek opublikowane zostaną dane na temat tygodniowego bezrobocia, wydajności pracy, aktywności w sektorze pozawytwórczym i zamówień w przemyśle. Inwestorzy boją się, że będą one stanowić potwierdzenie spadającego tempa rozwoju amerykańskiej gospodarki.

Rynek czeka także na aktualizację prognozy wyników przez Intela, która zostanie ogłoszona po zamknięciu sesji. W ostatnich dniach kilka banków inwestycyjnych obniżyło swoje prognozy zysku na akcję technologicznego giganta.

O godzinie 14.30 zostanie opublikowany tygodniowy raport o bezrobociu. Analitycy szacują, że liczba nowozarejstrowanych bezrobotnych spadła w ostatnim tygodniu do 397.000 z 403.000 tydzień wcześniej. Takie dane sygnalizują stagnację na rynku pracy.

Analitycy prognozują, że wydajność pracy wzrosła w drugim kwartale o 1,2 procent, a nie o 1,1 procent jak pierwotnie szacowano.

O godzinie 16.00 Instytut Zarządzania Podażą (ISM) opublikuje swój indeks obrazujący poziom aktywności w sektorze usług. Według prognoz indeks wzrósł w sierpniu po raz siódmy z rzędu, do 53,6 z 53,1 punktu w lipcu.

Lipcowe zamówienia w przemyśle mają wzrosnąć o 4,8 procent po spadku o 2,4 procent w czerwcu.

Do godziny 14.23 kontrakty terminowe na Nasdaq 100 spadły o 1,75 procent, do 899 punktów. Kontrakty na S&P 500 spadły o 1,64 procent do 875,10 punktu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ENERGOPOL-POŁUDNIE SPÓŁKA AKCYJNA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA możliwe spadki na otwarciu, rynek czek na dane