W USA poprawiają się nastroje

Tomasz Furman
08-01-2001, 22:47

Przebieg notowań giełdowych akcji na rynku amerykańskim nie mógł satysfakcjonować prawie nikogo. Inwestorzy lokujący na tamtejszych rynkach swoje kapitały tracili przede wszystkim na spółkach z tzw. nowej gospodarki. Dotyczyło zarówno przedsiębiorstw z Wall Street jak i Nasdaq. Jednak o ile indeks Dow Jones mógł być mniej podatny na spadek, ze względu na wzrosty akcji innych spółek wchodzących w jego skład, o tyle Nasdaq Composite nie miał kto zatrzymać przed kolejnym upadkiem. Tendencja spadkowa odwróciła się jednak na kilkadziesiąt minut przed zamknięciem giełd.

Zwiększony popyt pojawił się zwłaszcza na rynku, na którym notowanych jest więcej spółek informatycznych. Dzięki temu na zamknięciu inwestorzy działający na Nasdaq mogli odetchnąć z ulgą, gdyż główny indeks stracił tylko 0,49 proc. Podobnie zresztą jak podstawowy wskażnik giełdy nowojorskiej który spadł nieco mniej bo o 0,42 proc.

TF

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Furman

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / W USA poprawiają się nastroje