W USA spadki, ale dane o zapasach paliw poprawiły nastroje

(Marek Druś)
opublikowano: 23-02-2006, 16:58

Giełdy w USA zaczęły sesje od spadków. Część inwestorów zdecydowała się na realizację zysków po środowych wzrostach, dzięki którym DJIA zawędrował w pobliże 4-letniego maksimum. Dane o zapasach paliw wywołały pozytywną reakcję rynku, ale indeksy wciąż są „pod kreską”.

Giełdy w USA zaczęły sesje od spadków. Część inwestorów zdecydowała się na realizację zysków po środowych wzrostach, dzięki którym DJIA zawędrował w pobliże 4-letniego maksimum. Dane o zapasach paliw wywołały pozytywną reakcję rynku, ale indeksy wciąż są „pod kreską”.

Dane o zapasach paliw poprawiły nastroje. Wzrosły zapasy ropy. Zapasy destylatów spadku, ale i tak są wyższe niż przed rokiem.

Rozczarowanie wynikami wywołało spadki kursów spółek medialnych Viacom i CBS, które od początku roku działają samodzielnie. W górę poszła cena akcji Fannie Mae. Powodem jest wiadomość, że za nieprawidłowości księgowe największego amerykańskiego funduszu sekurytyzującego kredyty hipoteczne jest odpowiedzialny głównie jego dyrektor finansowy. Zapowiedź wyższego od prognozowanego zysku kwartalnego podbiła kurs Toll Brothers, lidera rynku budowlanego. Na Nasdaq do 20 proc. spada kurs Amedisys. Wyniki spółki świadczącej usługi opieki domowej okazały się znacznie gorsze niż oczekiwano.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane