W Warszawie powstaje profesjonalne centrum e-sportu

aktualizacja: 31-01-2018, 13:51

Kinguin Esports Performance Center zostanie oddane do użytku jeszcze w tym roku. Ośrodek uruchamiany jest przez Team Kinguin, do rady nadzorczej którego wchodzi Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji. Również ona będzie wspierać rozwój e-sportu w Polsce.

Z analiz PayPala i SuperDaty wynika, że zyski osiągane z e-sportu w Europie w 2018 r. mogą dojść do poziomu 345 mln USD, a nasz kraj należy do najszybciej rosnących rynków w tym regionie - liczba odbiorców e-sportu powinna się zwiększać o ok. 29 proc. rok do roku. I wprawdzie do rynków Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Korei Południowej czy Chin mamy jeszcze daleko, ale i u nas pojawiają się kolejne biznesowe projekty przybliżające nas o krok do światowych liderów. Zwyżkowe trendy wyczuł Team Kinguin, organizacja e-sportowa powiązana z Kinguin.net, platformą typu market place z rynku gier komputerowych, łączącą sprzedawców z kupującymi, założona przez Viktora Romaniuka Wanliego. W Warszawie, w okolicach Lotniska Chopina, otworzy Kinguin Esports Performance Center. Liczy on na to, że organizowane będą w nim m.in. międzynarodowe turnieje e-sportowe. Wspierać będzie go Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, która z polityki przechodzi obecnie do biznesu, o czym w „Pulsie Biznesu” szczegółowo informowaliśmy jako pierwsi (więcej przeczytasz w artykule „Była minister robi zwrot w stronę biznesu”).  

Zobacz więcej

Viktor Romaniuk Wanli, założyciel Kinguin.net oraz Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, prezes spółki MC2 Solutions podczas prezentacji ich nowych inicjatyw biznesowych. ARC

- Dążę do tego, by Polska do roku 2020 znalazła się wśród pięciu najpotężniejszych rynków e-sportowym na świecie. Wprawdzie trudno będzie konkurować ze Stanami Zjednoczonymi, ale pokonać możemy te gospodarki, na których e-sport nie rozwija się tak szybko jak u nas – zaznaczył podczas oficjalnej prezentacji projektu Viktor Romaniuk Wanli.  

Ośrodek Kinguin Esports Performance Center zostanie zlokalizowany w czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Znajdzie się w nim m.in. zaplecze treningowe dla e-sportowców, przestrzeń wypoczynkowa dla zawodników, a także część biznesowa: powierzchnie biurowe, szkoleniowe, konferencyjne itp. Jak zaznaczają organizatorzy nowej przestrzeni, centrum e-sportowe będzie tworzyć nowe miejsca pracy i nowe zawody. Już teraz na rynku usługi zaczynają świadczyć np. psycholodzy e-sportowi, kolejne będą powstawać wraz z rozwojem tego sektora. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / W Warszawie powstaje profesjonalne centrum e-sportu