W Warszawie powstaje profesjonalne centrum e-sportu

opublikowano: 31-01-2018, 13:50
aktualizacja: 31-01-2018, 13:51

Kinguin Esports Performance Center zostanie oddane do użytku jeszcze w tym roku. Ośrodek uruchamiany jest przez Team Kinguin, do rady nadzorczej którego wchodzi Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji. Również ona będzie wspierać rozwój e-sportu w Polsce.

Z analiz PayPala i SuperDaty wynika, że zyski osiągane z e-sportu w Europie w 2018 r. mogą dojść do poziomu 345 mln USD, a nasz kraj należy do najszybciej rosnących rynków w tym regionie - liczba odbiorców e-sportu powinna się zwiększać o ok. 29 proc. rok do roku. I wprawdzie do rynków Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Korei Południowej czy Chin mamy jeszcze daleko, ale i u nas pojawiają się kolejne biznesowe projekty przybliżające nas o krok do światowych liderów. Zwyżkowe trendy wyczuł Team Kinguin, organizacja e-sportowa powiązana z Kinguin.net, platformą typu market place z rynku gier komputerowych, łączącą sprzedawców z kupującymi, założona przez Viktora Romaniuka Wanliego. W Warszawie, w okolicach Lotniska Chopina, otworzy Kinguin Esports Performance Center. Liczy on na to, że organizowane będą w nim m.in. międzynarodowe turnieje e-sportowe. Wspierać będzie go Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, która z polityki przechodzi obecnie do biznesu, o czym w „Pulsie Biznesu” szczegółowo informowaliśmy jako pierwsi (więcej przeczytasz w artykule „Była minister robi zwrot w stronę biznesu”).  

Viktor Romaniuk Wanli, założyciel Kinguin.net oraz Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, prezes spółki MC2 Solutions podczas prezentacji ich nowych inicjatyw biznesowych.
Zobacz więcej

Viktor Romaniuk Wanli, założyciel Kinguin.net oraz Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji, prezes spółki MC2 Solutions podczas prezentacji ich nowych inicjatyw biznesowych. ARC

- Dążę do tego, by Polska do roku 2020 znalazła się wśród pięciu najpotężniejszych rynków e-sportowym na świecie. Wprawdzie trudno będzie konkurować ze Stanami Zjednoczonymi, ale pokonać możemy te gospodarki, na których e-sport nie rozwija się tak szybko jak u nas – zaznaczył podczas oficjalnej prezentacji projektu Viktor Romaniuk Wanli.  

Ośrodek Kinguin Esports Performance Center zostanie zlokalizowany w czterokondygnacyjnym budynku o powierzchni ok. 2 tys. mkw. Znajdzie się w nim m.in. zaplecze treningowe dla e-sportowców, przestrzeń wypoczynkowa dla zawodników, a także część biznesowa: powierzchnie biurowe, szkoleniowe, konferencyjne itp. Jak zaznaczają organizatorzy nowej przestrzeni, centrum e-sportowe będzie tworzyć nowe miejsca pracy i nowe zawody. Już teraz na rynku usługi zaczynają świadczyć np. psycholodzy e-sportowi, kolejne będą powstawać wraz z rozwojem tego sektora. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu