Wahania złotego przy małej płynności

Joanna Pluta
opublikowano: 12-11-2008, 00:00

Za nami zmienna sesja. Przy niewielkiej płynności i aktywności polskich inwestorów, związanej z długim weekendem, złoty w pierwszej części dnia konsekwentnie zyskiwał. Pozytywny wpływ na notowania polskiej waluty miała rewizja ratingów dla 17 gospodarek regionu emerging markets przez agencję Fitch. Oceny zdolności kredytowej zostały zdegradowane w czterech krajach, a dla siedmiu innych agencja obniżyła perspektywę obecnych ratingów. Polska z rewizji wyszła obronną ręką, podobnie jak Czechy. To poprawiło postrzeganie walut tych gospodarek na tle regionu.

Początkowo złotego wspierał również rosnący kurs EUR/USD. Po południu nastąpiło jednak silne umocnienie dolara, które w połączeniu z realizacją zysków zniwelowało wcześniejszą aprecjację. Ostatecznie kurs EUR/PLN kształtował się na 3,6760, a USD/PLN zwyżkował do 2,8710.

Joanna Pluta

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane