Wakacje to sezon na kredyty gotówkowe

KA
31-07-2012, 00:00

W drugim kwartale 2012 r. banki zanotowały wzrost zainteresowania kredytami gotówkowymi.

Według Biura Informacji Kredytowej, w tym samym czasie spadła liczba nowych umów o karty kredytowe. Pożyczka bankowa jest wciąż najpopularniejszym sposobem finansowania wakacyjnych planów. Według CBOS, w 2011 r. niemal połowa Polaków zrezygnowała z wakacyjnego wyjazdu ze względów finansowych.

Ci, których nie było stać na urlop, ale z wypoczynku rezygnować nie chcieli, korzystali z oferty kredytowej banków. Tak było i w tym roku.

— Im bliżej wakacji, tym większe zainteresowanie klientów produktami bankowymi, które pozwolą sfinansować urlopowy wyjazd. W tym roku klienci zdecydowanie preferują kredyty gotówkowe. O niemal 2,5 tys. zł wzrosła też, w porównaniu z ubiegłym rokiem, średnia wysokość udzielanego przed wakacjami kredytu — mówi Monika Kuligowska, dyrektor departamentu rozwoju produktów personal finance w BNP Paribas Bank Polska.

Z danych BNP Paribas wynika, że kredyty gotówkowe statystycznie przyznawane są co drugiemu starającemu się o pożyczkę. Z punktu widzenia wakacyjnych wyjazdów kredyt gotówkowy jest korzystniejszy od karty kredytowej, gdy musimy dokonać transakcji płatnych gotówką, jak np. wymiana walut czy opłata wizowa. Karta jest natomiast dobrym rozwiązaniem przy bieżących wydatkach, zakupie sprzętu, posiłków czy pamiątek z podróży. Szczególnie przydaje się przy opłacaniu przelotów. Linie lotnicze zazwyczaj proszą o dokonanie opłaty za bilet właśnie za pomocą karty kredytowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wakacje to sezon na kredyty gotówkowe