Walczą o miliard na YouTube

ŁO
opublikowano: 06-10-2010, 15:24

Powoli rozkręca się wyścig o to, kto pierwszy zbierze miliard wyświetleń na YouTube.

W tym wyścigu nie prowadzi Michael Jackson. Madonna też już nie ma szans. Legendarne U2 czy Metallica się nie liczą. O pierwszy miliard wyświetleń na YouTube walczą tylko kontrowersyjna popowa gwiazdka Lady Gaga, i nowy idol nastolatek Justin Bieber.

TubeMogul, wielka firma badawcza i reklamowa przyjęła rolę arbitra w pojedynku. Według obliczeń ekspertów, przy obecnym przyroście wyświetleń, Lady Gaga dobije do miliarda w okolicach 20 października, a Bieber dopiero 1 listopada. Na ostateczną sumę wyświetleń składają się wszystkie oficjalne klipy artystów.

Lady Gaga najprawdopodobniej wygra i będzie pierwszą artystką, której pliki zostały wyświetlone miliard razy, ale w dłuższej perspektywie prawdziwą gwiazdą YouTube’a będzie raczej młodziutki Biebier.

Branżowy magazyn „Billboard” zaznacza, że Bieber od końca lutego ma średnią liczbę dziennych wyświetleń na poziomie 3,83 mln, Lady Gaga 2,53 mln. To i tak fenomenalne wyniki, bo na przykład popularny raper Kanye West może się pochwalić średnią zaledwie 271 tys.

Już ma miliard?

Analitycy z Visible Measures uparcie twierdzą, że Lady Gaga już dawno wykręciła miliard. Firma prześwietliła jednak nie tylko YouTube, ale również 200 innych stron z plikami wideo. Dodatkowo brała pod uwagę także kopie oryginałów, a nawet pliki wrzucane przez użytkowników, w których na przykład tańczono do muzyki Lady Gaga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Walczą o miliard na YouTube