Walentynkowe preferencje internautów

DI
opublikowano: 11-02-2009, 13:56

Najlepszy prezent walentynkowy dla kobiety to kwiaty, biżuteria lub seksowna bielizna. Dla mężczyzn najlepszym prezentem będzie wieczór sam na sam ze swoją drugą połówką – wynika z badania internetowej porównywarki cen Nokaut.pl, która już po raz kolejny przeprowadziła walentynkową ankietę wśród swoich użytkowników.

Jak wynika z badania, popularność święta zakochanych jest w Polsce z roku na rok coraz większa. W br. niespodziankę bliskiej osobie zamierza sprawić 78,7 proc. badanych; w 2007 r. takiej odpowiedzi udzieliło 61 proc. ankietowanych.

Najwięcej badanych - 43,2 proc. - przekaże bliskiej osobie podarunek. Dla 18,7 proc. najlepszym prezentem będzie spędzenie tego wieczoru we dwoje, 9 proc. wybierze się na kolację, a 7,8 proc. zdecyduje się na wyjście do kina lub teatru.

Zdaniem użytkowników Nokaut.pl, nadal najlepszym prezentem dla kobiety są kwiaty. Na kolejnych pozycjach znalazły się biżuteria, perfumy i bielizna. Najlepszym prezentem dla mężczyzny jest wieczór sam na sam, który z 57 proc. głosów bezapelacyjnie wygrał z pozostałymi odpowiedziami.

Kryzys w światowej gospodarce ma wpływ na nasze walentynkowe wydatki. Jeszcze dwa lata temu 3/4 ankietowanych przeznaczyło na prezent kwotę od 50 do 100 zł. W tym roku podarunki będą skromniejsze - blisko połowa badanych wyda nie więcej niż 50 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Walentynkowe preferencje internautów