Wales: na bitcoinie zdecydowanie jest bańka

opublikowano: 29-05-2018, 17:34
aktualizacja: 29-05-2018, 17:38

Jimmy Wales, współzałożyciel Wikipedii nie ma wątpliwości, że na bitcoinie jest bańka spekulacyjna, która ostatecznie pęknie.

Wales wystąpił na konferencji Blockshow w Berlinie, która jest europejskim odpowiednikiem amerykańskiej konferencji  Consensus, która głównie koncentruje się na blockchainie. W swoim wystąpieniu ostrzegał, że całą branżę kryptowalut czeka bolesne przebudzenie. 

- Obecnie jest bańka spekulacyjna. Kryptoświat absolutnie, zdecydowanie jest w bańce. Myślę, że nie ma wiele osób, które by temu zaprzeczyły – powiedział Wales.

To nie pierwszy raz kiedy krytycznie wypowiada się o branży kryptowalut. W październiku ostrzegał inwestorów przed niebezpieczeństwem związanym z ICO, popularnym, ale nieregulowanym sposobem zbierania pieniędzy na kryptowaluty. Mówił wówczas, że takie oferty to jego zdaniem „przekręty”.

Co ciekawe, od 2014 roku Wikipedia, której Wales jest jednym z założycieli, przyjmuje darowizny w kryptowalutach.

Bitcoin drożeje we wtorek o 4 proc. do 7422 USD. Jest 45 proc. tańszy niż na początku tego roku, ale 230 proc. droższy niż rok temu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wales: na bitcoinie zdecydowanie jest bańka