Wałęsa kandydatem na prezydenta Gdańska

  • DI
opublikowano: 23-06-2018, 14:15
aktualizacja: 23-06-2018, 14:17

Syn byłego prezydenta, eurodeputowany PO Jarosław Wałęsa wspólnym kandydatem PO i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska.

Bezpartyjnym kandydatem jest Paweł Adamowicz, do niedawna jeden z liderów PO w Gdańsku, obecny prezydent miasta.

Jarosław Wałęsa w swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że Gdańsk potrzebuje nowego spojrzenia. "Gdańsk nie potrzebuje kolejnego muzeum, ale 15 nowych żłobków" - mówił Wałęsa, od ubiegłego tygodnia ojciec dwójki dzieci. Zadeklarował, że w Gdańsku "skończy sie republika deweloperów". "Gdańsk będzie dla mieszkańców, żeby otrzymali więcej terenów miejskich" - mówił. Zadeklarował wyższe nakłady na komunikacje miejską i zmiany w spółkach miejskich.

41-letni Jarosław Wałęsa był w latach 2005-09 posłem PO; od 2009 r. sprawuje mandat eurodeputowanego. Jest politologiem, ma wykształcenie wyższe zdobył na jednej z amerykańskich uczelni.

Wcześniej PiS podało, że kandydatem partii jest Kacper Płażyński. Kandydatką ruchu społecznego Lepszy Gdańsk na prezydenta miasta jest Elżbieta Jachlewska a SLD - b. rektor Uniwersytetu Gdańskiego - prof. Andrzej Ceynowa.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu