Wall Street czeka co powie Biden

opublikowano: 31-03-2021, 14:03

Kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji pokazują, że inwestorzy wyczekują na szczegóły planu stymulacyjnego, którego ma podać w środę prezydent Joe Biden.

Na ok. dwie godziny przed rozpoczęciem sesji kontrakty na Dow Jones i S&P500 zmieniały się minimalnie. O 0,6 proc. rósł kontrakt na Nasdaq 100.

Inwestorzy czekają na to, co Biden powie o finansowaniu pakietu, którego wartość szacowana jest na 3-4 bln USD. Rentowność obligacji USA utrzymuje się wciąż wysoko po tym jak we wtorek doszła najwyżej od 14 miesięcy. W przypadku „dziesięciolatek” rośnie obecnie do 1,730 proc. po osiągnięciu prawie 1,78 proc. dzień wcześniej. Wzrost rentowności obligacji hamował wzrost Nasdaq w pierwszym kwartale, który wynosi tylko ok. 1,2 proc.

Rynek może jeszcze zareagować na publikowane przed sesją dane ADP o zatrudnieniu przez firmy prywatne. Będzie to przedsmak piątkowego raportu z rynku pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane