Wall Street czeka na konkrety

MD
opublikowano: 09-02-2009, 22:11

Na zamknięciu Dow Jones tracił 0,12 proc. S&P500 kończył sesję 0,15 proc. wzrostem. Wartość Nasdaq spadała o symboliczne 0,01 proc.

Amerykańscy inwestorzy czekają na wtorkową decyzję Senatu w sprawie planu stymulacyjnego dla gospodarki oraz ogłoszenie przez szefa Departamentu Skarbu Timothy Geithnera planu pomocy dla banków. Nie pomagało to rynkom akcji. Indeksy kilka razy przekraczały w poniedziałek granicę między spadkiem i wzrostem. Ostatecznie ich wartość zmieniła się minimalnie. Największym zainteresowaniem cieszyły się akcje spółek świadczących ubezpieczenia na życie. To zasługa „przecieków”, według których wkrótce może zapaść decyzja o wsparciu tego segmentu rynku przez państwo. O kilkanaście procent zdrożały akcje General Electric. Kupowali je inwestorzy, którzy wcześniej dokonali ich krótkiej sprzedaży. Po stronie spadków znalazła się Coca-cola. Należąca do niej w 30 proc. australijska spółka odrzuciła ofertę przejęcia wysokości prawie 5 mld USD, co rozczarowało inwestorów. Wyraźnie spadł kurs NYSE Euronext. Największy na świecie operator giełd zaskoczył rynek wiadomością o 1,3 mld USD straty, spowodowanej odpisem. Bez jego uwzględniania wynik spółki także był niższy niż oczekiwano.
MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane