Wall Street czeka na „minutes”

opublikowano: 18-08-2021, 17:19

Indeksy amerykańskich rynków akcji zmieniają się niewiele bo inwestorzy czekają na publikację zapisków z ostatniego posiedzenia FOMC.

Rynek liczy na to, że w zapiskach z posiedzenia pojawią się wskazówki dotyczące sygnalizowanego przez Fed redukowania zakupów obligacji na rynku, otwierającego drogę do podwyżek stóp być może nawet już w przyszłym roku. Inwestorzy nie kwapią się do zakupów po największym spadku S&P500 od miesiąca także z powodu rosnących obaw spowalniania tempa wychodzenia gospodarki z kryzysu spowodowanego przez pandemię.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Około 90 minut po rozpoczęciu sesji Dow Jones i S&P500 spadały o 0,1 proc., a Nasdaq rósł o mniej niż 0,1 proc. W 7 z 11 głównych segmentach S&P500 przeważała podaż. Najmocniej taniały spółki użyteczności publicznej, nieruchomości (po -0,7 proc.) i dóbr codziennego użytku (-0,8 proc.). Popytem cieszyły się akcje spółek energii, finansowych (po 0,3 proc.) i dostawców dyskrecjonalnych dóbr konsumpcyjnych (0,8 proc.). Rentowność obligacji skarbowych USA rośnie, indeks dolara zmienia się minimalnie. Ropa WTI drożeje o 0,3 proc., a złoto tanieje o 0,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane