Wall Street dała zarobić

JAG
opublikowano: 06-04-2012, 00:00

KATEGORIA MIESIĄCA

Indeks S&P500zyskał w marcu 3,1 proc., a od początku roku aż 12 proc. Sprzyja to wynikom funduszy zagranicznych.

Akcje amerykańskich spółek są co prawda relatywnie drogie w stosunku do spółek z innych rynków, ale też fundamenty wzrostu są nadal mocne. — Przychody spółek z USA zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach wschodzących systematycznie rosną, co sprzyja również osiąganiu wysokich zysków — mówi Piotr Szulec, zarządzający funduszami Pioneer Pekao TFI.

Świetną koniunkturę na Wall Street wykorzystali wszyscy zarządzający funduszami akcji amerykańskich. Liderem w grupie został Pioneer Akcji Amerykańskich, który zarobił 3,6 proc. Tuż za nim znalazły się PKO Akcji Rynku Amerykańskiego (2,6 proc.) oraz Amplico Akcji Amerykańskich (1,8 proc.). Zdaniem ekspertów,

w najbliższych miesiącach również można liczyć na przyzwoite zyski za oceanem. — Gospodarka USA jest bardzo innowacyjna i nastawiona na zaspokajanie potrzeb konsumentów. Podejmując inwestycje na amerykańskich giełdach, warto skoncentrować się na sektorach powiązanych z nowymi technologiami i rynkiem detalicznym. Te spółki powinny przynieść stopy zwrotu wyższe niż indeks szerokiego rynku. Będą też bezpieczniejsze w przypadku pojawienia się korekty spadkowej, z uwagi na znacznie lepsze perspektywy, niż mają inne sektory — uważa Grzegorz Zatryb, główny strateg Skarbiec TFI.

2,4%

To przeciętny zysk funduszy inwestujących na nowojorskim parkiecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Wall Street dała zarobić