Wall Street dołącza do globalnej wyprzedaży

We wtorek indeks S&P500 pogłębia korektę, po tym jak jeszcze w piątek poprawił tegoroczny szczyt.

Wtorkowa sesja na giełdzie nowojorskiej rozpoczęła się od pogłębienia wcześniejszej korekty. Po ponad godzinie handlu S&P500 traci 0,8 proc., Dow Jones zniżkuje o 0,6 proc., a Nasdaq utrzymuje się 0,7 proc. pod kreską. Tym samym główny indeks zza oceanu, który jeszcze w piątek znajdował się najwyżej od początku roku, dołączył do wyprzedaży, która wcześniej przetoczyła się przez Azję i Europę. Tokijski Nikkei225 stracił 2,4 proc., frankfurcki DAX i paryski CAC40 zniżkują przed końcem handlu o odpowiednio 2,4 proc. oraz 2,0 proc., a WIG zamknął sesję na 2,1-procentowym minusie.

- Myślę, że obecny stan rynku należy raczej nazwać konsolidacją. Kupujący dokonali wielkiego czynu, by odrobić straty z początku roku – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Gabriela Santos, strateżka rynkowa towarzystwa JPMorgan Asset Management.

Bez większego echa przeszły lepsze od oczekiwań dane o koniunkturze w amerykańskim sektorze usługowym. Więcej emocji wywołać powinny publikowane w środę stenogramy z marcowego posiedzenia amerykańskich władz monetarnych oraz rozpoczynający sezon wyników kwartalnych za oceanem raport giganta aluminiowego Alcoa.

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane