Wall Street drugi dzień na plusie

opublikowano: 16-08-2019, 22:05

Piątkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnymi wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zwyżkował o 1,2 proc., Standard & Poor’s 500 zyskiwał 1,44 proc., a technologiczny Nasdaq 1,67 proc.

Akcje na amerykańskim rynku drożały drugi dzień z rzędu, w związku z przerwą w pogróżkach w wojnie handlowej oraz narastającymi spekulacjami o możliwej stymulacji monetarnej w Europie w obliczu spowolnienia gospodarczego. Obligacje skarbowe staniały, co przełożyło się na wzrost rentowności z najniższych od lat poziomów.

Wzrosty stymulowały między innymi doniesienia „Der Spiegel” o tym, że w obliczu recesji Niemcy są gotowe uruchomić deficyt. Dzień wcześniej przedstawiciel Europejskiego Banku Centralnego powiedział, że stymulacja gospodarki będzie większa niż oczekują inwestorzy. Niemiecki indeks giełdowy DAX zakończył dzień wzrostem o 1,3 proc., a rentowności obligacji skarbowych regionu spadały.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy