Wall Street kontynuuje rajd

Słabnący dolar pomaga głównym indeksom zza oceanu w powiększaniu zysków z poprzednich dni.

Czwartkowa sesja na giełdzie nowojorskiej przebiega po myśli strony popytowej. Po dwóch godzinach handlu S&P500 zyskuje 0,3 proc., Dow Jones rośnie o 0,5 proc., a na 0,1-procentowym minusie utrzymuje się tylko Nasdaq. Tym samym główny indeks jest na najlepszej drodze, by drugi dzień z rzędu znaleźć się na najwyższym poziomie od początku roku. W podtrzymaniu dobrych nastrojów pomaga wyrównanie przez ceny ropy brent ponadtrzymiesięcznego szczytu sprzed tygodnia oraz zejście indeksu dolara do najniższego poziomu od pięciu miesięcy. Nadmierna siła dolara szkodziła amerykańskim eksporterom, a skrajnie niskie ceny ropy groziły falą niewypłacalności na rynku obligacji spółek z branży naftowej.

- Rynek akcji wciąż nie uwzględnił właściwie w cenach skutków posiedzenia Fedu, dlatego nie zobaczyliśmy znaczącego ruchu – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Tony Bedikian, dyrektor w Citizens Banku.

Mniej optymizmu widać było w Europie. Frankfurcki DAX stracił 1,2 proc., a paryski CAC40 zniżkował o 0,4 proc. Wskaźnikom obu giełd nie służyło umocnienie euro. W zupełnie inną stronę podążył jednak warszawski WIG (+1,6 proc.).

NYSE, Wall Street
NYSE, Wall Street
Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane