Wall Street lekko w górę przed Fed

opublikowano: 16-09-2015, 22:19

Dow Jones rósł na zamknięciu o 0,8 proc., a S&P500 o 0,9 proc. Nasdaq kończył sesję 0,6 proc. zwyżką.

Na amerykańskich rynkach akcji przeważał w środę popyt w oczekiwaniu na wynik dwudniowego posiedzenia FOMC. Wiadomość o spadku cen detalicznych w sierpniu w USA spowodowała, że nasiliło się przekonanie o wstrzymaniu się w czwartek Fed z podwyżką stóp procentowych. Dolar słabł, co pomogło notowaniom złota i ropy. Pierwsze zdrożało najmocniej od 20 sierpnia. Kurs ropy poszedł w górę o prawie 6 proc. Taniały obligacje skarbowe USA.

Reuters/FORUM

Na zamknięciu rosła wartość indeksów 9 z 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały spółki z segmentów energii (2,8 proc.) i materiałowego (1,4 proc.). Najsłabsze były segmenty ochrony zdrowia (0,3 proc.) i usług telekomunikacyjnych (-0,2 proc.). Na zamknięciu drożało 86 proc. spółek z S&P500.

Z 30 blue chipów wchodzących w skład średniej Dow Jones wzrostem kursu kończyło sesję 29. Najmocniej drożały koncerny naftowe Exxon Mobil (2,0 proc.) i Chevron (2,6 proc.) oraz koncern przemysłowy General Electric (2,6 proc.). Najsłabszymi blue chipami były w środę Apple (0,1 proc.), Pfizer (0,1 proc.) i Verizon Communications (-0,3 proc.). 

Notowane na NYSE papiery Anheuser-Busch InBev zdrożały o blisko 7 proc. po wiadomości, że spółka jest zainteresowana przejęciem SABMiller, co według niektórych komentatorów oznaczałoby powstanie „piwnego OPEC”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane