Wall Street liczy na wsparcie z EBC

Środowemu handlowi na giełdzie nowojorskiej towarzyszy poprawa nastrojów po wyprzedaży z poprzedniego dnia.

W przeddzień decyzji EBC w sprawie dalszego łagodzenia polityki główne indeksy giełdy nowojorskiej stabilizują się pod szczytami. Tuż za półmetkiem handlu S&P500 oraz Nasdaq zyskują po 0,3 proc., a Dow Jones utrzymuje się 0,1 proc. nad kreską. Tym samym główny indeks znajduje się o 194 proc. wyżej niż na dnie sprzed dokładnie siedmiu lat. W tym czasie Nastroje wspiera powrót cen ropy brent powyżej pułapu 40 USD za baryłkę (+3,2 proc.), jednak przed bardziej zdecydowanymi ruchami inwestorów powstrzymuje oczekiwanie na czwartkową decyzję EBC w sprawie łagodzenia polityki pieniężnej.

- Wszyscy koncentrują się na jutrze i decyzji EBC, więc pewnie dlatego dzisiaj jest dość spokojnie. Rynek jest dość wyprzedany, więc każda próba zwyżek najprawdopodobniej będzie krótkotrwała – oceniał w wypowiedzi dla Bloomberga Michael Antonelli, dyrektor w banku Robert W. Baird.

W lekkiej korekcie przebywały także rynki europejskie. Frankfurcki DAX zyskał 0,3 proc., a paryski CAC40 wzrósł o 0,5 proc. Tymczasem po czwartkowej decyzji EBC w przyszłym tygodniu zbierze się Fed. Instytucja, która w grudniu dokonała pierwszej od 2006 r. podwyżki stóp, najprawdopodobniej powstrzyma się tym razem z kolejnym takim ruchem, wynika z notowań instrumentów pochodnych na stopę procentową.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street liczy na wsparcie z EBC