Wall Street ma spore szanse na kontynuację wzrostów

opublikowano: 27-10-2011, 13:36

Zapowiada się udany początek handlu na Wall Street. Dodatnią zmianę indeksów na otwarciu czwartkowej sesji sugeruje rosnąca wycena kontraktów terminowych na wskaźniki tamtejszych giełd.

Już wczoraj amerykańskie parkiety odbiły po największej w okresie ostatnich trzech tygodni przecenie. Dzisiaj jest spora szansa na kontynuowanie wzrostowej tendencji.

Na parkiet dotrze kolejna porcja danych z amerykańskiej gospodarki. Z najistotniejszych będzie to odczyt dynamiki PKB w trzecim kwartale, PCE - wskaźnika powiązanego z inflacją oraz indeks spodziewanych umów kupna domów. Analitycy oczekują, że największa na świecie gospodarka wzrosła w minionym kwartale o 2,5 proc. Spore nadzieje wiązane są też z rynkiem nieruchomości. Prognoza zakłada bowiem wzrost liczby umów kupna domów we wrześniu o 0,25 proc. wobec spadku w sierpniu o 1,2 proc.

Podobnie jak ma to miejsce na Starym Kontynencie, w przedsesyjnym handlu drożeją walory największych banków. Wśród nich sporymi zwyżkami mogą pochwalić się Bank of America, Citigroup i Wells Fargo.

Z uwagi na rosnące notowania surowców, można oczekiwać, że sporym zainteresowaniem będą cieszyć się akcje spółek wydobywczych, w tym Alcoa i Freeport

Aktywnego handlu można też oczekiwać w przypadku walorów Visy. Operator kart płatniczych poinformował o 14-proc. wzroście zysku w czwartym kwartale roku obrachunkowego do 880 mln USD, przekraczając projekcje analityków.

Około godz. 13.30 futures na indeks DJ rosły o 1,75 proc. na S&P500 zwyżkowały o 2 proc. zaś Nasdaq o 2,07 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy