Wall Street może odreagować spadki

MD
10-11-2011, 13:59

W środę główne indeksy amerykańskich rynków akcji wyraźnie spadły. Dow Jones najmocniej od 22 września, a S&P500 i Nasdaq od 18 sierpnia.

Kontrakty na indeksy rosną przed czwartkową sesją co sygnalizuje możliwość odreagowania przeceny. Zwłaszcza, że jej główna przyczyna: gwałtowny wzrost rentowności obligacji Włoch, już nie występuje. Rentowności spadają po tym, jak inwestorów uspokoił wynik czwartkowej aukcji rocznych bonów skarbowych Włoch. Udało się sprzedać wszystkie papiery o wartości 5 mld EUR, choć ich średnia rentowność była najwyższa od 14 lat. Rynek pozytywnie zareagował równieżna pogłoski, że ECB kupował dług Włoch na rynku wtórnym. Pozytywnym impulsem dla amerykańskich rynków akcji mogą okazać się także wyniki kwartalne i prognozy spółek. Akcje Cisco Systems drożały w handlu przedsesyjnym po tym gigant IT zapowiedział wyższe przychody i zyski w drugim kwartale rozrachunkowym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Wall Street może odreagować spadki