Wall Street na minusie

opublikowano: 2013-05-16 21:59

Podczas czwartkowej sesji indeksy giełdowe na Wall Street wahały się od wzrostów po spadki, po tym jak w środę indeks Standard & Poor’s 500 pobił kolejny rekord. Ostatecznie jednak przeważyła podaż w związku z rozczarowującymi danymi z gospodarki Stanów Zjednoczonych.

Indeks Standard & Poor’s 500 spadł o 0,53 proc., Dow Jones Industrial Average o 0,28 proc., a Nasdaq 100 o 0,19 proc.

Większy od oczekiwań okazał się m.in. wzrost liczby nowozarejestrowanych bezrobotnych. Liczba osób po raz pierwszy ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w minionym tygodniu o 32 tys. do 360 tys. i znalazła się na najwyższym poziomie od końca marca. Analitycy oczekiwali wzrostu wskaźnika do poziomu 330 tys. Ponadto liczba rozpoczętych budów okazała się najniższa od listopada.

Akcje Wal-Mart spadły o ponad 2 proc. po tym jak największy na świecie detalista przedstawił gorsze od oczekiwań analityków prognozy na drugi kwartał. Tymczasem walory Cisco System rosły 13 proc. po publikacji lepszych od oczekiwań wyników za ostatni kwartał. Akcje Tesla Motors skoczyły o ponad 8 proc. na wieść o planach emisji akcji i obligacji o łącznej wartości 830 mln USD.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Możesz zainteresować się również: