Wall Street na zielono

opublikowano: 29-08-2017, 22:14
aktualizacja: 29-08-2017, 22:16

Wtorkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się wzrostami głównych indeksów notowanych na Wall Street, pomimo wcześniejszych mocny spadków wywołanych wystrzeleniem przez Koreę Północną rakiety nad terytorium Japonii.

Inwestorzy są jednak przekonani, że do zdarzenie nie doprowadzi jednak do większej konfrontacji. Na wartości zyskiwały bezpieczne aktywa od obligacji skarbowych poczynając po złoto.

- Niepewność związana Koreą Północną przekłada się na słabszego dolara i osłabienie oczekiwań podwyżek stóp procentowych, jednak niekoniecznie na sytuację gospodarczą. Na połączeniu tych właśnie czynników korzysta indeks S&P – powiedział w rozmowie z Bloombergiem Dennis Debusschere, zarządzający z Evercore ISI.

Rentowność amerykańskich 10-latek spadła do najniższego poziomu w tym roku, a dolar jest najsłabszy od stycznia 2015 r. Złoto tymczasem wspięło się na nowy tegoroczny szczyt.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

Bloomberg

Ostatecznie indeks Dow Jones Industrial Average zakończył dzień wzrostem o 0,26 proc., Standard & Poor's 500 zyskiwał 0,08 proc. zaś Nasdaq 0,3 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy